KASTAMONU DOĞANYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğanyurt ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet AZAK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Doğanyurt ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet AZAK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün bir ulusun kendi kaderini yine kendisinin çizdiği büyük bir gündür. 23 Nisan 1920 vatansever Türk Milletinin yeniden toparlanma, ayağa kalkma yurduna ve geleceğine sahip çıkma kararını aldığı gündür. Türkiye Cumhuriyetinin temelleri bugünde atılmış; kurulan ilk meclis, Kurtuluş Savaşının kazanılmasında önemli rol üstlenmiştir. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak Türk milletinin ufku açılmıştır.

Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz." dediği tarihi mesajıyla birlikte 23 Nisan'ı "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak hediye etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza imkanlar oluşturmak, onları vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirip milli manevi değerlerle donatmak zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı en samimi duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz vatanımızı bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

0 - (0366) 843 12 36 - (0366) 843 13 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.