KASTAMONU DOĞANYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet AZAK'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

         
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet AZAK'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

         19 Mayıs günü, Türk milleti için önemli dönüm noktalarından olan Özgürlük ve bağımsızlığa adım atılan herkesin olmaz dediği o anda Milletçe birlik ve beraberlik örneğinin en güzelinin verildiği milletimizin gücünü göstermeye başladığı şanlı gündür. Samsun'dan Amasya'ya, Erzurum'dan Sivas'a oradan da batı cephesine uzanan şanlı savaşların yaşandığı tarihe altın harflerle yazılacak kahramanlık destanının başlangıcı olan gündür.   

 

        Mustafa Kemal'in bayraktarlığını yaptığı bağımsızlık hareketi, Samsun'dan dalga dalga Anadolu'nun dört bir tarafına yayılmış, modern bir devletin temelleri atılmıştır. Özetle 19 Mayıs: özgür bir Anadolu projesidir.19 Mayıs'ın armağan edildiği sevgili gençler; sizlere büyük görevler düşmektedir. Sizler, ülkemizin ve geleceğimizin umudusunuz, yarınısınız. Atatürk; " Bütün umudum gençliktedir." Derken; Yine geleceğin aydınlığını ancak yarının büyükleri olan gençlerle ulaşacaksınız demektedir.

      Sevgili gençler, başarılı bir hayat iklimini yakalamak; sevgiyle, saygıyla, kardeşçe ve birlikte yaşama kültürüyle, doğrulukla, dürüstlükle, ahlakla mümkündür.

    Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.  

0 - (0366) 843 12 36 - (0366) 843 13 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.